Galeria

Wyjazdy

Weekend "Boże Ciało"

17-05-2018 

Weekend "Boże Ciało"!


Kochani
W związku ze zdecydowanie większą atrakcyjnością cenową aktualnej oferty wyjazdów, postanowiliśmy zmienić miejsce wyjazdu z Dahab na Sharm El Sheikh. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście o spędzeniu czasu wolnego w weekend "Boże Ciało" zapraszamy serdecznie na nasz wyjazd!

Termin wyjazdu: 26.05-02.06.2018


Hotel Hilton Sharks Bay Resort
Komfortowo wyposażony hotel wybudowany na klifie, przy sztucznie usypanej,kaskadowej plaży.


Cena wyjazdu: 2145 zł. 

Cena zawiera:
- zakwaterowanie z wyżywieniem All Inclusive
- przelot w obie strony z Katowic
- ubezpieczenie podróżne
- transfer z lotniska do hotelu
- wypasioną koszulkę z "niebieskiej przygody"

Cena nie zawiera:
- pakietu nurkowego (ok. 200 euro 10 nurkowań)
- wycieczek fakultatywnych
- wizy egipskiej 25 USD

Warunki płatności:
- Całość kwoty w momencie zgłoszenia

Ze względu na ubywającą ilość miejsc w samolocie z Katowic prosimy o pilną informację dotyczącą zainteresowania wyjazdem.


Położenie
Sharm nazywany jest często Perłą Egiptu. Jest to dość nowy, bo kilkuletni kurort położony na samym cyplu półwyspu Synaj. Ze względu na przybrzeżne rafy koralowe z Podwodnym Parkiem Krajobrazowym i tętniące życiem nocnym centrum rozrywki Naama Bay, staje się coraz chętniej wybieranym miejscem wypoczynku. Gwarancja słonecznej pogody, bliskość raf, szeroka oferta hotelarska i gastronomiczna sprawiają, że kto przyjechał tu raz, na pewno będzie chciał wrócić. Kurort położony jest nad trzema zatokami: Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay z Hatabą. Sharm znany jest też jako światowa mekka pasjonatów nurkowania ze względu na podwodny park krajobrazowy Ras Muhamed.

Hotel Hilton Sharks Bay Resort położony jest 15 km od centrum Naama Bay  i 5 km od lotniska z bezpośrednim dostępem do piaszczystej plaży.
Hotel i pokoje
Pokoje są rozmieszczone w trzypiętrowych budynkach na wspaniałym terenie. Bardzo gustowne urządzenie hotelu i pokoi odzwierciedla naturalne kolory Synaju. Do dyspozycji gości: restauracja, basen, bar przy plaży, plac zabaw dla dzieci, prywatna plaża. Leżaki, parasole, materace na plaży i przy basenie hotelowym są nieodpłatne. W hotelu istnieje możliwośc skorzystania z internetu Wi-Fi (odpłatnie).Pokoje standard - funkcjonalnie urządzone, wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi).
Pokoje superior - wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi ) oraz widok na morze lub na basen.


 


Tyle o hotelu przejdzmy do rzeczy i nurkowania któro nas najbardziej interesuje :)

Przygotowaliśmy dla Was pakiet nurkowań rekreacyjnych z możliwością nurkowania nocnego oraz opcjonalnie nurkowania w Dahab i odwiedzenie wraku SS Thisthelgorm.

 


Miejsca nurkowe w Sharm
Nurkowanie w pobliżu Sharm el Sheikh rozpoczyna się od Ras Mohammed na czubku Synaju i biegnie na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża aż do raf cieśniny Tiran w zatoce Aqaby. Większość nurkowań odbywa się w Parku Narodowym Ras Mohammed dlatego zabronione jest dotykanie korali i karmienie ryb. Nurkowanie wokół Synaju do gwarancja ekscytujących zanurzeń.

Jackson Reef
Najbardziej wysunięta na północ rafa Tiranu. Wrak Lary leży na północy. Nurkuje się na ściance obwodowej z licznymi skarpami i wąwozami. Spotkac tu można rekiny, żółwie oraz inne, nierzadkie tutaj, duże ryby a także dużą róznorodność korali, gąbek, obłoki trigger fish, masked puffers oraz banner fish. Przy odrobinie szczęścia latam, można natknąć się na rekina młota.


Thomas Reef
Miejsce to znajduje się pomiędzy rafami Gordon oraz Woohouse. Jest to mniejsza rafa ze ścianami wbijającymi się głęboko w dno, pokrytymi miękkimi koralami, gorgoniami oraz wielokolorowymi okazami ryb. Opłynięcie całej rafy możliwe jest nawet podczas jednego nurkowania. Wschodnia stroma ściana pokryta jest jasno oświetlonymi kolorowymi koralami. Zachodnia natomiast jest ciemniejsza i charakteryzują ją nawisy oraz jaskinie. Jest to nurkowanie w dryfie ze spotkaniami z trevallami oraz tuńczykami.

Ras Nasrani (9km north of Naama Bay)
Miejsce to jest osiągalne zarówno lądem jak i łodzią. Rafa opada z płytkiej zatoczki na ściane na głebokość ponad 60m. Jest tu bardzo wiele nawisów oraz jaskiń. Najlepsze nurkowania odbywają się pomiędzy big coral heads na płytszych obszarach. Jest to bardzo dobre miejsce by spotkać Spanish dancers oraz Coneshells na piaszczystym dnie.


White Knight
Ściana rafy opada na piaszczyste plateau na głębokości ok. 13 metrów, w samym centrum znajduje się wąwóz przez który można przepłynąć. Można tu spotkać trigger fish, groupers i manty.

The Gardens (na północ od Naama Bay)
Są to tak naprawdę 3 ogrody, bliższy, dalszy I najdalszy. Ten wysunięty najbardziej w morze to kolorowa rafa opadająca na głębokość 25 metrów. Na górze znajdują się pinakle wśród których często przepływają duże ryby. Ogród najbliższy lądu to idealne miejsce na nurkowanie nocne. Nastawcie się na spotkania z napoleonami, blue spotted stingrays, grey reef sharks.

Paradise
Północna część Ras Umm Sidd wypełniona jest miękkimi koralami I rybkami rafowymi.

Ras Umm
Sidd Południa część tego miejsca oferuje wspaniałe gorgonie. Plateau przepełnione jest życiem: są tu zarówno kolorowe rybki rafowe jak i manty oraz rekiny wielorybie.

Temple
W środku zatoki Ras Umm Sid znajduje się miejsce z wieloma pinaklami wśród których przepływają ośmiornice, spanish dancer, mureny.


Ras Ghazlani
Położone w północnej części Marsa Bareika miejsce, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na obszarze Ras Mohammed. Wspaniałe korale, pinakle i niezwykły krajobraz wyróżniają to miejsce. Wypatrujcie uważnie blackspotted pufferfish, malabar groupers, orleni.

Ras Za’atar
Najbardziej wysunięte miejsce na terenie Parku Narodowego Ras Mohammed, z małymi jaskiniami I nawisami dochodzącymi do łagodnego zbocza zatoki. Warto tu zanurkować ze względu na niezwykłe korale i gorgonie, malabar groupers, krewetki, barakudy, ostroboki i orlenie.

Jackfish alley
Na głębokości 5 metrów znajdują się małe groty pełne glass fish. Na południu jest kolejne miejsce z glass fish, szczególnie interesujące dla fotografów. Jeszcze dalej na południe położony jest piękny ogród koralowy, gdzie zobaczyć można stingrays, white tip reef sharks I titan trigger fish.

Ras Mohammed
Tak naprawdę jest tu wiele miejsc nurkowych. Ras Mohammed uważany jest za jeden z najlepszych obszarów nurkowych na świecie. Wspaniałe ściany, które zachwycą każdego nurka.

Shark Observatory
Nazwa nie jest zbyt adekwatna, gdyż miejsce to nie jest najlepsze do podziwiania rekinów. Jednak jest to fantastyczne nurkowisko. Wspaniała ściana pokryta miękkimi koralami z licznymi kanionami. Idealne miejsce do podziwiania trevally, ostroboków i żółwi. W południowej części znajduje się Anemone City.


Shark i Yolanda Reef
Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych w Egipcie. Nurkowanie zaczyna się na Shark Reef od badania pięknie porośniętej ściany. Na głębokości 30 metrów spotkać można barakudy, snapper i rekiny jedwabiste. Zbliżając się do Yolandy wpłyniecie na plateau znajdujące się na głębokości 15-25 metrów, gdzie gromadzą się skorpeny i stone fish. Poruszając się wzdłuż rafy dotrzecie do wraku Yolanda I jego nietypowego ładunku: muszli I toalet. Miejsce to szczególnie upatrzyły sobie większe ryby: tuńczyki, rekiny młoty. Należy uważać na silne prądy.

A tak było w Sharm poprzednim razem:-)
http://www.blueadventures.pl/galeria/kwietniowy-egipt-sharm-el-sheikh-2014,35.html

Zapraszamy!

Pozdrawiamy,
Ekipa Blue Adventures!


 

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
 

 

Polub nas
na Facebooku!

Bądź w kontakcie z nami na Facebooku. To świetny sposób, aby pozostać w kontakcie ze wszystkimi znajomymi z grona nurkowego lub poznać wspaniałych nowych przyjaciół, które mają w sobie pasję do podwodnego świata.

Join Us on Facebook

Ubezpiecz się w DAN

Skontaktuj się z Nami!

Centrum Nurkowe
Blue Adventures

Ul. Ks. Józefa Sondeja 8
35-011 Rzeszów

biuro@blueadventures.pl
www.blueadventures.pl

Czynne od pon. do pt.
w godz: od 11 do 17.

Zapraszamy!

Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, odeślij zwrotnego maila z treścią "NIE"

 

Lista aktualności
Google+