Galeria

Wyjazdy

Słoneczny Dahab | 16-23.03.2019

16-01-2019

 

 

 

 

 

  

Marcowy Dahab!


Zapraszamy do jednego z najbardziej kultowych miejsc nurkowych na świecie. Dahab jest Mekką dla nurków. Słynne Blue Hole czy Canyon to nazwy miejsc nurkowych obok których nie można przejść obojętnie. Jest to miejsce gdzie nurkowanie i freediving krzyżują swoje drogi, mając tylko jeden cel - podziwianie podwodnego świata.

Termin wyjazdu: 16.03-23.03.2019


Hotel Tropitel Dahab Oasis 4* sprawdzony już przez nas wielokrotnie i ani razu się nie zawiedliśmy, dobre żarcie, czyste zadbane pokoje i bez żadnych problemów.


Cena wyjazdu: 2480 zł. 

Cena zawiera:
- zakwaterowanie z wyżywieniem All Inclusive
- przelot w obie strony z Katowic
- ubezpieczenie podróżne
- transfer z lotniska do hotelu
- wypasioną koszulkę z "niebieskiej przygody"

Cena nie zawiera:
- pakietu nurkowego (ok. 180 euro 10 nurkowań z brzegu)
- wycieczek fakultatywnych
- wizy egipskiej 25 USD

Warunki płatności:
- I wpłata - 732zł do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji
- II wpłata - 1748 zł do dnia 14.02.2019


Położenie

Hotel położony jest w zatoce Akaba, niedaleko słynnej Blue Hole, która z niesamowitym światem podwodnych roślin i stworzeń stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników nurkowania. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy plaży Morza Czerwonego (tuż przy brzegu malownicza rafa koralowa -zalecamy obuwie ochronne), 4km na północ od miateczka Dahab.

Hotel i pokoje

Pokoje są rozmieszczone w dwupiętrowych budynkach na wspaniałym terenie. Bardzo gustowne urządzenie hotelu i pokoi odzwierciedla naturalne kolory Synaju. Obiekt posiada 145 pokoi dwuosobowych. Do dyspozycji gości: restauracja, basen, bar przy plaży, plac zabaw dla dzieci, prywatna plaża. Leżaki, parasole, materace na plaży i przy basenie hotelowym są nieodpłatne. W hotelu istnieje możliwośc skorzystania z internetu Wi-Fi (odpłatnie).Pokoje standard - funkcjonalnie urządzone, wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi).
Pokoje superior - wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi ) oraz widok na morze lub na basen.


 


Tyle o hotelu przejdzmy do rzeczy i nurkowania któro nas najbardziej interesuje :)

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, do wyobru są dwie opcje nurkowań, pakiet nurkowań rekreacyjnych i uwaga coś dla tych żądnych emocji pakiet nurkowań technicznych, a wiadomo Dahab jest również Mekką nurków technicznych.Specyfikacją Dahabu jest to że 99% nurkowań jest wykonywanych z brzegu, gdzie dostęp do koraliu jest bardzo łatwy i nie ma potrzeby korzystania z męczących rejsów na łodziach.Nasze nurkowania będzie obsługiwać zaprzyjaźniona, największa i jedna z najstarszych w Dahabie baz, polsko-czeska Planet Divers która oferuje usługi na naprawdę wysokim poziomie, zarówno dla nurków rekreacyjnych, jak i dla nurków technicznych. Dowodem na wysoki standard usług jest fakt że Nuno Gomes wybrał właśnie tą "naszą" baze na ustanowienie światowego rekordu.


Miejsca nurkowe w Dahab

BLUE HOLE
Mrocznie rozsławiona przepaść w platformie koralowej znajduje się tylko parę metrów od brzegu. Studnia jest połączona
z otwartym morzem ogromną bramą (The Arch) na głębokości 54-55 m. Dno opada stopniowo od 60 m aż po około 100 m pod łukiem. Wspaniały jest widok z powrotem w górę, gdy promienie popołudniowego słońca przechodzą przez bramę do głębin. To trzeba zobaczyć !!!BLUE HOLE ARCH
Znaczna część nurków przyjeżdżających do Dahab chciałaby przepłynąć pod łukiem w Blue Hole, sławnym Archem, na głębokości ok. 55 m. Jednak wielu z nich nie docenia tego nurkowania i wpływu narkozy azotowej, wielu z nich bez pomocy swojego partnera już by się nie wynurzyło. A niektórzy naprawdę się nie wynurzyli…BELLS WALL
Ściana między Bells a Blue Hole spada stromo do głębokości poniżej 230 m. Idealne miejsce dla głębszych nurkowań na Trimixie, z łatwym wejściem tylko parę metrów od wybrzeża. Widoczność na głębokości wynosi od 50-60 m.

CANYON
Marzenie nie tylko nurków technicznych. Wolno opadający kanion z wejściem na 15 metrach przez małą jaskinię z kominem, załamaniami i kilkoma dalszymi wejściami w sklepieniu. Jest długi na prawie 200 m a wyjście ma przez małe okno na otwarte morze na głębokości ok. 51-52 m.

Dodatkowymi nurkowaniami których nie możemy odpuścić to nurkowanie na słynnym S/S Thistlegorm oraz Yolanda Reef.

Zapraszamy!

Ekipa
Blue Adventures!


Cena jest kalkulowana na dzień 16.01.2019 i może ulec zmianie. Ostateczna cena jest podawana w dniu zawarcia rezerwacji.
 

 

Polub nas
na Facebooku!

Bądź w kontakcie z nami na Facebooku. To świetny sposób, aby pozostać w kontakcie ze wszystkimi znajomymi z grona nurkowego lub poznać wspaniałych nowych przyjaciół, które mają w sobie pasję do podwodnego świata.

Join Us on Facebook

Ubezpiecz się w DAN

Skontaktuj się z Nami!

Centrum Nurkowe
Blue Adventures

Ul. Ks. Józefa Sondeja 8
35-011 Rzeszów

biuro@blueadventures.pl
www.blueadventures.pl

Czynne od pon. do pt.
w godz: od 11 do 17.

Zapraszamy!

Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, odeślij zwrotnego maila z treścią "NIE"

 

Lista aktualności
Google+