Galeria

Wyjazdy

Safari Fury Shoal 12-19.10.2018

09-01-2018 

Safari Egipt - 12-19.10.2018

Kochani, specjalnie dla Was przygotowaliśmy safari nurkowe - jak zawsze, w Waszym ulubionym październikowym terminie. Czekają na nas najpiękniejsze rafy i wraki Morza Czerwonego, słońce, delfiny, rekiny i świetna ekipa. Tym razem zapraszamy na cieplutką, południową trasę obejmującą nurkowania na Fury Shoal.

Ogromną zaletą tego safari jest brak pośpiechu. Jest wiele raf w rejonie Marsa Alam - Hamata, do których nie docieraliśmy z powodu napiętego planu. Na tej trasie, oglądając wyjątkowo piękną rafę, nie usłyszysz po pierwszym nurkowaniu – „bardzo nam przykro, ale odpływamy, żeby zdążyć do następnego miejsca.. „ Wręcz przeciwnie – „..zostajemy i oglądamy drugą stronę!” Wycieczka charakteryzuje się krótkimi przepłynięciami, co dla osób nieprzepadających za kołysaniem i odgłosem pracującego silnika ma niebagatelne znaczenie. Rejon Fury Shoal wyróżnia się ogromną różnorodnością struktur rafowych - są tam małe jaskinie, obficie pokryte koralowcami korytarze, plateau, kaniony, ogrody koralowe, pinakle i turkusowe laguny. Nie wspominając już o niesamowitej ilości ryb oraz bliskich spotkaniach z delfinami, z których rejon jest znany. Zanurkujemy w prześwietlonych słońcem grotach Claudia Reef i zapuścimy się w labirynty Malahi, poświęcimy sporo czasu na spektakularne ogrody Heaven, Maksur, Bell, Abu Galawa Soraya,
Dlfin Reef i inne, których nigdy nie zdążyliśmy obejrzeć... Tak wytyczona trasa będzie sprzyjała fotografii podwodnej, wykładom o faunie i florze, tańcom, cyfrowemu detoksowi i rozpasaniu towarzyskiemu. Po spędzonym w ten sposób tygodniu będziecie wyluzowani jak po pobycie w Spa, ale także zdobędziecie wiedzę o podwodnym świecie i metodach jego ochrony.
Wymagania:
Stopień OWD/ P1 lub wyższy, staż 10 nurkowań.

Termin: 12.10 - 19.10.2018

Ramowy plan safari
Dzień 1 - Przylot z Polski.Transfer na łódź.
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Shaab Marsa Alam, Shaab Sharm, Heaven
Dzień 3 – Fury Shoal:Maksur, Claudia, Walking, Camilla
Dzień 4 – Fury Shoal: Sataya, Dolfin Reef, Angel Reef, Iron Reef,
Dzień 5 – Fury Shoal: Malahi, Bell, Abu Galawa Soraya,
Dzień 6 – Wadi Gimal,
Dzień 7 – Elphinstone, Abu Da-bab
Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.


Cena safari: 780 EUR + 1550 PLN

Cena safari obejmuje:

- Transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko
- 7 noclegów, pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu
- Trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski
- Polski przewodnik nurkowy.
- Butle 11l (oraz ich napełnianie)
- Balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
- Napoje: kawa, herbata, napoje gazowane
- 2 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5
- 2 nurkowania ostatniego dnia
- Ubezpieczenie KR, KL, NNW uwzględniające wypadki nurkowe
- Przeloty na trasie Polska-Egipt-Polska

Cena safari nie obejmuje:
- wizy egipskiej - 25 USD,
- napiwku dla załogi - 35 EUR,
- napiwku dla przewodnika egipskiego - 10 EUR
- dodatkowych posiłków poza łodzią,
- pozostałego sprzętu nurkowego,
- opłaty Reef Protection Fee - 15 EUR,
- dopłaty do nitroxu i butli 15 l,

Warunki płatności:
wpłata I - 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II - 350 EURO do 12.08.2018
wpłata III - pozostała kwota do 12.09.2018
Łódź na której będziemy mieszkać, wspólnie wypoczywać.

Wygodny, przestronny, metalowy jacht motorowy przeznaczony dla 26 nurków. Mocna konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania.Łódź posiada licencję na wszystkie trasy safari realizowane w Egipskiej części Morza Czerwonego.

Infrastruktura socjalna
Łódź oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką oraz dwoma rozdzielonymi łóżkami. Do dyspozycji gości są  pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie.
Na NASZYCH WSZYSTKICH wyjazdach obowiązuje ubezpieczenie nurkowe !!! Preferujemy DAN i pomagamy dobrać odpowiedni dla Was pakiet i ubezpieczyć, ale może być każda inna firma (naprawdę) gwarantująca leczenie w wypadkach nurkowych z komora dekompresyjna włącznie.
Pakiety ubezpieczeniowe DAN znajdziecie na naszej stronie w linku poniżej: http://www.blueadventures.pl/kursy/ubezpieczneia-dan/Pozdrawiamy Blue Adventures

 

Dołącz do nas
na Facebooku!

Bądź w kontakcie z nami na Facebooku. To świetny sposób, aby pozostać w kontakcie ze wszystkimi znajomymi z grona nurkowego lub poznać wspaniałych nowych przyjaciół, które mają w sobie pasję do podwodnego świata.

Join Us on Facebook

Ubezpiecz się w DAN

Skontaktuj się z Nami!

Centrum Nurkowe
Blue Adventures

Ul. Ks. Józefa Sondeja 8
35-011 Rzeszów

biuro@blueadventures.pl
www.blueadventures.pl

Czynne od pon. do pt.
w godz: od 11 do 17.

Zapraszamy!

Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, odeślij zwrotnego maila z treścią "NIE"

 

Lista aktualności
Google+