Galeria

Wyjazdy

SAFARI EGIPT - Fury Shoal - Rocky i Zabargad - Dedalus | 10-17.10.2020

31-01-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Safari Egipt - 10-17.10.2020
Fury Shoal - Rocky Zabargad - Dedalus

Ta wyjatkowa, południowa trasa jest najrzadziej realizowaną destynacją nurkową w Egipcie. Dzięki temu trafiamy w miejsca magiczne, tuż przy zwrotniku raka. Miejscówki to najczęściej potężne ściany, przepięknie porośnięte miękkim i twardym koralem, przyciągające gatunki pelagiczne: imponujące rekiny longimanusy, intrygujące rekiny młoty, karanksy, ale również żółwie, manty, srebrne barakudy, tuńczyki, błękitne rogatnice (triggerfish) i zmieniające kolory pokolcowate (sleek unicornfish).

Trójkąt wyprawowy zaczniemy od najspokojniejszych raf Fury Shoal. Słynne z nurkowań w kanionach i jaskiniach Claudii i Malahi. Nurkować będziemy w miejscu nazwanym Heaven, pięknej płytkiej rafie z unikatowym koralem mózgowym. To tu wreszcie zanurzymy się w „zupie rybnej" słynącej z bioróżnorodności rafie Sataya South. Na rafach Fury Shoal spędzimy dwa dni, realizując również dwa nurkowania nocne.

Kolejnym etapem naszego safari będą wyspy Parku Morskiego Rocky i Zabargad. Płyniemy na południe Egiptu, do granic z Sudanem. Wyspa Rocky to niewielka, 540 metrowa wyspa wyrastająca z 600 metrów głębokości. To tu, nurkując w prądzie spotkać można zwierzęta pelagiczne, żarłacze białopłetwe, również karanksy, ale i ławice cesji i lucjanów (snappers). To miejsce wybieramy na poranne nurkowanie ponieważ to jest dobry czas na dużego zwierza. Kolejne dwa nurkowania planujemy zrealizować przy większej z wysp: Zabargad. Można nurkować wzdłuż ściany lub wpływając do niewielkich kanionów i obserwować bogactwo barwnych antiasów, ustników (batterflyfishes) i pokolcowatych (surgeonfish).

Trasę safari zakończymy wisienką na torcie: Dedalus Reef, oddalona od Marsa Alam o około 100 km. Ta samotna latarnia morska otoczona jest wspaniałą rafą koralową. Tylko w tym miejscu w całym Egipcie istnieje możliwość nurkowania z rekinem młotem. W tym okresie roku są to zazwyczaj większe osobniki pływające pojedynczo. Trzeba przygotować się na nurkowania na większych głębokościach, bo nawet do 40 m. To jest właśnie jedno z tych miejsc, dla którego warto zrobić głębokie nurkowanie. Na rafie tej spędzimy cały dzień, realizując 3 nurkowania. Ostatni dzień safari to dwa płytkie nurkowania na rafach Marsa Alam.

Wymagania:
Posiadanie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski,  przy  czym  nie  może  to  być  paszport tymczasowy), zawierającego wolne strony, aby – w związku z imprezą – możliwe było wstawienie wiz lub innych oznaczeń.

Termin: 10.10 - 17.10.2020

Ramowy plan safari
10.10.2020 sobota
Lot z Polski (Katowice).
Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź. Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi lub kolacja.

11.10.2020 niedziela - Marsa Alam
Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi, check dive w rejonie Marsa Alam: Shaab Marsa Alam. Drugie nurkowanie to check dive z pontonu: Shaab Sharm.

12-13.10.2020 środa i czwartek - Fury Shoal
Zmierzamy na południe - kierujemy się w region Sataya, zwany również Fury Shoal. Jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych Sataya South, płytko nurkując znajdziemy się w rybim raju: niesamowita bioróżnorodność w jednym miejscu. Nurkowanie kończymy pomiędzy skalnymi pinaklami, pomiędzy którymi znajdziemy bardzo liczne w tym miejscu, nakrapiane ogończe. Kolejne nurkowania to Claudia i Malahi. Podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych przypominających hełmy Darta Vedera z Gwiezdnych Wojen. Miejsce zachwyca nawet największego sceptyka. Nurkowania nie głębokie, kolorowe, namaszczone światłem. Realizujemy 2 nurkowania nocne.

14.10.2020 wtorek – Rocky Zabargad
3 nurkowania na terenie parków Morskich Rocky Zabargad. Nurkowania głębokie w prądzie lub płytkie w lagunach. Możliwe nurkowanie na wraku z 1970 roku.

15.10.2020 poniedziałek - Dedalus Reef
Tego dnia planowane są 3 nurkowania przy słynnej wyspie z latarnią morską Dedalus Reef. Słynna jest z powodu występowania na niej rekinów młotów. Są to nurkowania głębokie i zaangażowane ponieważ jest to rafa na otwartym morzu, spotkać więc można prądy morskie. To tu właśnie obserwuje się zwierzęta pelagiczne, takie jak: rekiny białopłetwe, kosogony, manty. Podczas dwóch pierwszych nurkowań odpływamy od pionowych ścian rafy w toń, żeby spotkać się z rekinami młotami i szarymi rekinami rafowymi. Na trzecim nurkowaniu płyniemy wzdłuż ściany zachodniej oglądając potężne „Anemon City” oraz piękne formacje twardych i miękkich korali. Po południu, jeśli tylko jest to możliwe odwiedzamy latarnię morską, z której roztacza się piękny widok na rafę i zacumowane przy niej łodzie safari.

16.10.2020 piątek - Marsa Alam
Ostatni dzień to dwa nurkowania w regionie Marsa Alam. O tak wczesnej porze możemy pokusić się o nurkowanie na Elhistone lub na Abu Dabab.

17.10.2020 sobota
Wyokrętowanie i wyjazd na lotnisko. Podróż powrotna do Polski.

Cena safari: 890 EUR + 1590 PLN PRZELOT

Cena safari obejmuje:

- transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
- 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
- trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
- polski przewodnik nurkowy,
- butle 11l  DIN , balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
- napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
- 18 nurkowań w 6 dni,
- opłata do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,
- ubezpieczenie podróżno - nurkowe AXA,
- przelot na trasie Polska  - Egipt - Polska,
- nowe opłaty wprowadzone przez rząd egipski w styczniu 2020 roku

Cena safari nie obejmuje:
- wizy egipskiej - 25 USD,
- napiwku dla załogi - 45 EUR,
- napiwku dla przewodnika - 10 EURO,
- dodatkowych posiłków poza łodzią,
- pozostałego sprzętu nurkowego,
- opłat paliwowo - parkowych - 120 EUR
- opłaty portowej Port Galieb 10-20 EUR (jeśi safari kończy się bądź zaczyna w tym porcie)

Warunki płatności:
wpłata I - 1590 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II - 250 EURO do 13.05.2020
wpłata III - 250 EURO do 13.07.2020
wpłata IV - pozostała część kwoty do 18.09.2020


Star Jet - klasa GOLD
Łódź na której będziemy mieszkać i wspólnie wypoczywać.Wygodny, przestronny, metalowy jacht motorowy przeznaczony dla 26 nurków. Mocna konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania.Łódź posiada licencję na wszystkie trasy safari realizowane w Egipskiej części Morza Czerwonego.  i przeszła gruntowny remont w Styczniu 2020 roku.

Infrastruktura socjalna
Łódź oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką. Do dyspozycji gości są  pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie.Na NASZYCH WSZYSTKICH wyjazdach obowiązuje ubezpieczenie nurkowe !!! Preferujemy DAN i pomagamy dobrać odpowiedni dla Was pakiet i ubezpieczyć, ale może być każda inna firma (naprawdę) gwarantująca leczenie w wypadkach nurkowych z komora dekompresyjna włącznie.
Pakiety ubezpieczeniowe DAN znajdziecie na naszej stronie w linku poniżej:
http://www.blueadventures.pl/kursy/ubezpieczneia-dan/Pozdrawiamy Blue Adventures

 

Dołącz do nas
na Facebooku!

Bądź w kontakcie z nami na Facebooku. To świetny sposób, aby pozostać w kontakcie ze wszystkimi znajomymi z grona nurkowego lub poznać wspaniałych nowych przyjaciół, które mają w sobie pasję do podwodnego świata.

Join Us on Facebook

Ubezpiecz się w DAN

Skontaktuj się z Nami!

Centrum Nurkowe
Blue Adventures

Ul. Ks. Józefa Sondeja 8
35-011 Rzeszów

biuro@blueadventures.pl
www.blueadventures.pl

Czynne od pon. do pt.
w godz: od 11 do 17.

Zapraszamy!

Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, odeślij zwrotnego maila z treścią "NIE"

 

Lista aktualności
Google+