Galeria

Aktualności

Dahab | Zwolniły się dwa miejsca

05-11-2018



 

Listopadowy Egipt w Dahab !

Kochani
Zwolnily się dwa miejsca na wyjazd do Dahab. Jeśli ktoś jest zainteresowany prosimy o pilny kontakt!


Jedziemy do najbardziej kultowego miejsca nurkowego - Dahabu !!! Dahab to Mekka nurków, zapierające dech w piersiach słynne miejsca nurkowe, zresztą poczytajcie.

Termin wyjazdu: 10.11-17.11.2018


Hotel Tropitel Dahab Oasis 4* sprawdzony już przez nas wielokrotnie i ani razu się nie zawiedliśmy, dobre żarcie, czyste zadbane pokoje i bez żadnych problemów.


Cena wyjazdu: 2290 zł. 

Cena zawiera:
- zakwaterowanie z wyżywieniem All Inclusive
- przelot w obie strony z Warszawa
- ubezpieczenie podróżne
- transfer z lotniska do hotelu
- wypasioną koszulkę z "niebieskiej przygody"

Cena nie zawiera:
- pakietu nurkowego (ok. 180 euro 10 nurkowań z brzegu)
- wycieczek fakultatywnych
- wizy egipskiej 25 USD

Warunki płatności:
- I wpłata - 2290 zł. do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji


Położenie

Hotel położony jest w zatoce Akaba, niedaleko słynnej Blue Hole, która z niesamowitym światem podwodnych roślin i stworzeń stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników nurkowania. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy plaży Morza Czerwonego (tuż przy brzegu malownicza rafa koralowa -zalecamy obuwie ochronne), 4km na północ od miateczka Dahab.





Hotel i pokoje

Pokoje są rozmieszczone w dwupiętrowych budynkach na wspaniałym terenie. Bardzo gustowne urządzenie hotelu i pokoi odzwierciedla naturalne kolory Synaju. Obiekt posiada 145 pokoi dwuosobowych. Do dyspozycji gości: restauracja, basen, bar przy plaży, plac zabaw dla dzieci, prywatna plaża. Leżaki, parasole, materace na plaży i przy basenie hotelowym są nieodpłatne. W hotelu istnieje możliwośc skorzystania z internetu Wi-Fi (odpłatnie).



Pokoje standard - funkcjonalnie urządzone, wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi).
Pokoje superior - wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi ) oraz widok na morze lub na basen.


 


Tyle o hotelu przejdzmy do rzeczy i nurkowania któro nas najbardziej interesuje :)

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, do wyobru są dwie opcje nurkowań, pakiet nurkowań rekreacyjnych i uwaga coś dla tych żądnych emocji pakiet nurkowań technicznych, a wiadomo Dahab jest również Mekką nurków technicznych.



Specyfikacją Dahabu jest to że 99% nurkowań jest wykonywanych z brzegu, gdzie dostęp do koraliu jest bardzo łatwy i nie ma potrzeby korzystania z męczących rejsów na łodziach.



Nasze nurkowania będzie obsługiwać zaprzyjaźniona, największa i jedna z najstarszych w Dahabie baz, polsko-czeska Planet Divers która oferuje usługi na naprawdę wysokim poziomie, zarówno dla nurków rekreacyjnych, jak i dla nurków technicznych. Dowodem na wysoki standard usług jest fakt że Nuno Gomes wybrał właśnie tą "naszą" baze na ustanowienie światowego rekordu.


Miejsca nurkowe w Dahab

BLUE HOLE
Mrocznie rozsławiona przepaść w platformie koralowej znajduje się tylko parę metrów od brzegu. Studnia jest połączona
z otwartym morzem ogromną bramą (The Arch) na głębokości 54-55 m. Dno opada stopniowo od 60 m aż po około 100 m pod łukiem. Wspaniały jest widok z powrotem w górę, gdy promienie popołudniowego słońca przechodzą przez bramę do głębin. To trzeba zobaczyć !!!



BLUE HOLE ARCH
Znaczna część nurków przyjeżdżających do Dahab chciałaby przepłynąć pod łukiem w Blue Hole, sławnym Archem, na głębokości ok. 55 m. Jednak wielu z nich nie docenia tego nurkowania i wpływu narkozy azotowej, wielu z nich bez pomocy swojego partnera już by się nie wynurzyło. A niektórzy naprawdę się nie wynurzyli…



BELLS WALL
Ściana między Bells a Blue Hole spada stromo do głębokości poniżej 230 m. Idealne miejsce dla głębszych nurkowań na Trimixie, z łatwym wejściem tylko parę metrów od wybrzeża. Widoczność na głębokości wynosi od 50-60 m.





CANYON
Marzenie nie tylko nurków technicznych. Wolno opadający kanion z wejściem na 15 metrach przez małą jaskinię z kominem, załamaniami i kilkoma dalszymi wejściami w sklepieniu. Jest długi na prawie 200 m a wyjście ma przez małe okno na otwarte morze na głębokości ok. 51-52 m.

Dodatkowymi nurkowaniami których nie możemy odpuścić to nurkowanie na słynnym S/S Thistlegorm oraz Yolanda Reef.





Zapraszamy!

Ekipa
Blue Adventures!

 

 

Polub nas
na Facebooku!

Bądź w kontakcie z nami na Facebooku. To świetny sposób, aby pozostać w kontakcie ze wszystkimi znajomymi z grona nurkowego lub poznać wspaniałych nowych przyjaciół, które mają w sobie pasję do podwodnego świata.

Join Us on Facebook

Ubezpiecz się w DAN

Skontaktuj się z Nami!

Centrum Nurkowe
Blue Adventures

Ul. Ks. Józefa Sondeja 8
35-011 Rzeszów

biuro@blueadventures.pl
www.blueadventures.pl

Czynne od pon. do pt.
w godz: od 11 do 17.

Zapraszamy!

Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, odeślij zwrotnego maila z treścią "NIE"

 

Lista aktualności
Google+